Aktywność przede wszystkim – obozy dziecięce i młodzieżowe


Znakomitą alternatywą na aktywne spędzenie lata są obozy sportowe. Rzecz jasna wszystko zależy od tego, kto co lubi, czym się interesuje. Naprawdę mamy w czym wybierać. A w ofertach obozy lato 2012 można znaleźć mnóstwo interesujących propozycji wyjazdów, podczas których można realizować swoje pasje. Na pewno każdy rodzic znajdzie coś ciekawego dla swoich pociech.

Kilka lat temu, pasja tańca ogarnęła całą Polskę, a tym bardziej młode osoby. Widać to, choć po ilości nowo otwartych szkół tańca. Organizatorzy obozów tanecznych, proponują zarówno warsztaty a także naukę tańca dla początkujących. Coraz większą popularnością cieszy się przykładowo zumba. Co więcej w propozycjach można znaleźć taniec nowoczesny, towarzyski, hip – hop i wiele innych.

Następną opcją mogą być obozy młodzieżowe tzn. fitness czy rowerowe. Co więcej można wybrać sporty wodne: obóz żeglarski, obóz windsurfingowy, kajakarstwo, pływactwo, czy też kursy nurkowania. Wszystkie obozy są organizowane zarówno w naszym kraju jak i za granicą; do wyboru do koloru.

Następnymi sportami dla żądnych wrażeń ekstremalnych są obozy paintballowe, przetrwania, sztuk walki m.in. capoeira (obecna w naszym kraju od 1995 r. i ciesząca się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem). W końcu należy wymienić, nieśmiertelne karate.

Wiele także jest obozów młodzieżowych oraz obozów dla dzieci, bardziej tradycyjnie, siatkówki, koszykówki czy piłki nożnej. Jest jeszcze jazda konna, która zyskuje coraz to większe rzesze pasjonatów.

Podejmując decyzję o wyjeździe na obóz, pamiętajmy by precyzyjnie sprawdzić organizatora imprezy i kadrę pedagogiczną. Wtedy będziemy spokojniejsi o bezpieczeństwo naszych pociech, a one wrócą zadowolone oraz wypoczęte z udanych wakacji. Zaś w kolejnym roku, będziemy wiedzieli w jakie miejsce się wybrać.


Dodaj komentarz